Homofily in Adolescence: Is Similarity in Status Characteristics Associated with Similarity in Anti-school Behaviour? Young, 23(1), 76-96.

Auteurs

Berten, H. & Van Rossem, R. (2015).

 PDF-versie

Abstract

De studie gaat na in welke mate gelijkenissen in statuskenmerken (zoals gender en etniciteit) gelinkt is aan gelijkenissen in anti-schoolgedrag. De auteurs stellen dat de sociale structuren die verantwoordelijk zijn voor op homofilie gebaseerde selectie, ook doorwerken op de homofolie gebaseerde invloed. Het onderzoek maakt gebruik van de Flemish Educational Assessment Study, die een complete netwerkdata van een representatieve steekproef van adolescenten uit het Vlaams secundair onderwijs behelst (N= 11872). De resultaten tonen aan dat gender en etniciteitsgelijkenissen gelinkt zijn aan gelijkenissen op gedragskenmerken. Bovendien is de associatie tussen status homofilie en gedragshomofilie sterker voor jongens dan voor meisjes. Bij minderheden is status heterofilie op het vlak van etniciteit geassocieerd met gedragsheterofilie. Dit is mogelijk een indicatie dat minderheidsleerlingen zichzelf distantiƫren van hun meerderheidsgroep vrienden.

Referentie

Berten, H. & Van Rossem, R. (2015). Homofily in Adolescence: Is Similarity in Status Characteristics Associated with Similarity in Anti-school Behaviour? Young, 23(1), 76-96.

Taal

Engels

 

Publicatievorm

Tijdschriftartikel

ISBN

10.1177/11033088

Trefwoorden

Adolescentie, deviant schoolgedrag, sociale netwerken, homofilie, selectie, invloed